7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI

2 gün önce
7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI ...

Bitkisel çaylar yüzyıllardır atalarımız tarafından birçok hastalığa ve derde deva amacıyla kullanılmıştır. Bitkilerin bilinen birçok yararının yanında hala modern insanın bile keşfedemediği faydaları vardır. Modern tıp bitkilerin bu mucizesinden etkin olarak yararlanmaktadır. Aşağıda ki çayların mucizelerini birlikte keşfe çıkalım hanımlar…

1)PAPATYA

7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI

Kendinizi biraz gergin mi hissediyorsunuz? O halde gidin ve koca bir bardak papatya çayı hazırlayın. Bunun sizi sadece sakinleştireceğini düşünüyorsanız size bir sürpriz daha; antidepresan özelliği sayesinde uyku problemine de çare olacaktır. Bütün bunların yanı sıra temiz bir pamuk veya bez üstüne dökülüp yara üzerine bastırıldığında da iltihap oluşumunu engeller. Son olarak adet sancılarını da hafifletmektedir, böyle zamanlarınızda hanımlar ağrı kesicileri değil çok daha doğal bir yöntem olan papatya çayını tercih edin.

2)NANE

7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI

Çoğu kişi gün boyu yedikleri ve içtikleri yüzünden kendilerini koca bir balon gibi şiş hissedebilirler. Özellikle güzel bir elbise içinde şişmiş bir karın berbat bir görüntü oluşturmaktadır. Bununla başa çıkmak sandığınız kadar da zor değil. Bütün yapmanız gereken bir bardak nane çayı içmek. Bu hem durumla başa çıkmanıza yardımcı olur hem de serinletici etkisiyle rahatlamanızı sağlar.

3)ARDIÇ YAPRAĞI

7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI

Ardıç yaprağı çayı sıradan bir günde bir şeyler içmek istediğinizde aklınızda olması gereken çaylardan biridir. Adet dönemlerinde vücudumuz suya ihtiyaç duyar ve ardıç yaprağı çayı su tutma eğilimi sayesinde bizim en büyük yardımcılarımızdandır. Ayrıca bu şaşırtıcı çay idrar yolu enfeksiyonlarını da önlemektedir. Gördüğünüz gibi bu çayın bin bir çeşit faydası var ve içecek listenize eklemenizin vakti geldi de geçiyor. Bütün bunların üstüne size bir haber daha vereceğim; bu çay domuz gribine birebir… Vay vay ki vay vay ardıça bak sen

4)YEŞİL ÇAY

7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI

Antioksidanlar bakımından zengin olan ve kilo kaybettirici olarak bilinen bu çayı kahve, siyah çay ve gazlı içecekler yerine tercih edebilirsiniz. Benim kilo kaybetmeye ihtiyacım yok diyenlere sesleniyorum; kim ekstra kilo almayı engellemek için metabolizmasının hızlanmasını istemez? Dahası da var; bu harika çay bağışıklık siteminizi de güçlendirir. Ayrıca karın bölgesinde düzlük yaptığı da bilimsel olarak kanıtlanmış dersem ülkede yeşil çay krizi yaşayabiliriz J

5)ZENCEFİL

7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI

Hareket hastalığı sizin daha önce yaptığınız bisiklete binmek, koşmak ve yüzmek gibi birçok aktiviteye engel olabilir. Tabii ki de kimsenin böyle bir rahatsızlığı olsun istemeyiz. Ama önlem amaçlı bir şeyler yapmak istiyorsak bir bardak zencefil çayıyla başlayabiliriz. Kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar.

6)DEVE DİKENİ VE KARAHİNDİBA KARIŞIMI

7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI

Karaciğer kendi kendini yenileyebilen mucizevi bir organdır. Anca zaman zaman karaciğerde de hasarlar meydana gelebilir. İşte bu süper karışım karaciğerde biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra sindirim sistemine de çok iyi gelmektedir.

7)MELİSA ÇAYI

7 SAĞLIKLI BİTKİ ÇAYI

Son olarak melisa çayı kilo almak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Son zamanlarda kilo vermek kadar kilo almak ve iştah problemleri de gündemi işgal ediyor. Melisa çayı kendinizi daha aç hissetmenize yardımcı olur. Ayrıca çok iyi bir antioksidandır.

Umarım size çaylar konusunda yardımcı olabilmişimdir. Yalnız şunu unutmayalım hanımlar bitkiler bizim için yardımcı tedavi yöntemi olmalı ciddi bir rahatsızlıkta mutlaka doktorumuza danışmalıyız.

1 haftalık sağlıklı beslenme menüsü ...

Galeriler

2012'nin en sağlıklı beslenme trendleri ...

Galeriler

5 adımda sağlıklı saçlar ...

Galeriler

5 sağlıklı atıştırmalık ...

Galeriler

Alkol sonrası sağlıklı beslenme ...

Galeriler

Afrodizyak bitki çayları ...

Galeriler

Ağız kokusunu yok eden 5 bitki ...

Galeriler

Alerjiye Karşı 7 Şifalı Bitki ...

Galeriler

Bahar yorgunluğunu bitki çaylarıyla atın ...

Galeriler

Bitki bakımında yapılan hatalar ...

Galeriler

Bitki çayı rehberi ...

Galeriler

Çayı daha çok içeceksiniz! ...

Galeriler

En doğal gençlik formülü: Gül çayı ...

Galeriler

Hangi Bitki Çayı Neye İyi Gelir? ...

Galeriler

Kombu çayı ömrü uzatıyor ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 1 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook