DEMİR İÇEREN GIDALARA 6 ÖRNEK

2 gün önce
DEMİR İÇEREN GIDALARA 6 ÖRNEK ...

Kansızlığın sebeplerinden biri olan Demir eksikliği tedavisi sandığımızdan çok daha önemli. Tedavi edilmediği takdirde ileride ciddi sağlık problemlerine dönüşmesi mümkün. Bunu önlemek için Demir içeren besinler tüketmek oldukça önemli.  Demir bakımından zengin gıdalar tüketildiğinde vücudun demir ihtiyacı karşılanmış ve kansızlık önlenmiş olur.

Demir içeren besinler listesi..

1.KARA ÜZÜM

Kara üzüm kurusu demir bakımından en zengin gıdalar arasında yer alır. Hem vücudunuzun tatlı ihtiyacını karşılar hem de kansızlığın önüne geçmiş olursunuz.

2.KEÇİBOYNUZU

Çikolata niyetine keçiboynuzu tüketenler çok ama çok şanslı. Kilo almaz, demir eksikliğiyle mücadele etmek zorunda kalmaz dert yok tasa yok :) Maalesef ben bir türlü keçiboynuzuna alışamadım. Bu nedenle keçiboynuzu pekmezi içiyorum, tadı çok güzel.

3.KIRMIZI ET

Kadınlar her ne kadar et sever olmasa da kesinlikle tüketmek zorundalar. Kırmızı etin rengi ne kadar koyuysa içeriğindeki demir miktarı o kadar yüksektir, buna özellikle dikkat edilmelidir.

4.PEKMEZ

Özellikle keçiboynuzu pekmezinden günde bir kaşık tüketilmelidir. Demir içeren besinler arasında başı çekenlerden biri de pekmez.

5.YUMURTA

Her sabah bir adet yumurta yenecek başka yolu yok. Kilo almaktan korkuyorsanız haşlama yumurta tüketin derim ben. Bol yeşillikle beraber güzel bir yumurta salatası yapabilirsiniz.

6.YEŞİL YAPRAKLILAR

Maydonoz, Roka, Yeşil biber gibi birçok yeşil sebze içeriğinde büyük oranda demiri barındırır. Hem demir eksikliği tedavi edilmiş olur hem daha sağlıklı, kilosuz bir hayat geçirmiş oluruz.

Demir bakımından zengin besinler böyleydi hanımlar ben hemen hepsini yapıyorum size de tavsiye ederim :) gerçi benim demirim çoktan normale dönmüş ama yine tedbiri elden bırakmamak lazım :)

Betül Demir ...

Galeriler

Betül Demir kimdir ...

Galeriler

Demir Demirkan kimdir ...

Galeriler

DEMİR KADAR SERT ...

Galeriler

Demir Leydi`nin kıyafetleri satıldı ...

Galeriler

Az kelime çok anlam içeren resimler ...

Galeriler

D Vitamini İçeren Besinler ...

Galeriler

Doğal aspirin içeren gıdalar ...

Galeriler

Seksi üstünlük içeren reklamlar ...

Galeriler

Bu gıdalara dikkat! ...

Galeriler

Arda'dan Örnek Davranış ...

Galeriler

Bu ünlü gelinleri örnek almayın! ...

Galeriler

Çocuklarıyla bir örnek giyinen ünlü anneler ...

Galeriler

Dilara Koçak'tan hamilelik döneminde kilo kontrolü ve örnek diyet listesi ...

Galeriler

Dostlukları ile örnek oldular! ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 1 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook