KANSIZLIĞA İYİ GELEN BESİNLERE 10 ÖRNEK

2 gün önce
KANSIZLIĞA İYİ GELEN BESİNLERE 10 ÖRNEK ...

Türk kadının en büyük dertlerinden biri olan kansızlık neyse ki çözümsüz değil. Aşırı yorgunluk uyku hali ve saç dökülmesi kansızlığın en büyük belirtilerinden. Kansızlığın sebebi ise B12 ve demir eksikliği. Siz de benim gibi kansızlık problemiyle karşı karşıyaysanız sizlere kansızlığa iyi gelen yiyeceklerin listesini vereceğim.

1.KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ

Her derde deva çikolata tadında bu pekmez kansızlığa karşı en iyi gıdalardan biri. İçindeki demir sayesinde vücudun demir ihtiyacını bir nebzede olsa karşılamaya yardımcı.

2.KARACİĞER

Kansızlığın sebeplerinden biri olan B12 eksikliğini gidermek için mutlaka karaciğer tüketmek gerekir. B12 açısından zengin olan yiyecekler arasında ilk sırada yer alan karaciğer olmazsa olmaz.

3.ISPANAK

İşte herkesin bildiği tam bir demir deposu :) Temel Reis'in en büyük desteği olan ıspanak bizim de imdadımıza yetişiyor. Yalnız ıspanağı yoğurtsuz yemeye dikkat gösterin.

4.HURMA

Tatlı mı tatlı bu meyve sizin için sadece Ramazana has olmaktan kesinlikle çıkmalı. Vücudun demir ihtiyacını karşılamaya ve kendinizi daha enerjik hissetmenize yardımcı olur.

5.TAVUK,HİNDİ

Tavuk ve hindi besinlerde yer alan demirin vücut tarafından emilmesine yardımcı olur. Bu nedenle tavuk etini sık sık tüketmeliyiz. Bu protein alımı bakımından da çok önemlidir.

6.KARA ÜZÜM

Kara üzümde demirimin düşük çıktığı zamanlarda annemin odamdan eksik etmediklerinden. Gerçekten iyi geliyor. Ayrıca sadece demir ihtiyacını karşılamakla kalmıyor, kara üzüm çekirdeği sayesinde göğüsleri de büyütüyor.

7.C VİTAMİNLİ GIDALAR

C vitamini tavukta olduğu gibi demirin vücut tarafından emilimini sağlar. Demir içeren gıdalar yanında c vitaminince zengin besinler yenirse çok daha faydalı olur.

8.YERFISTIĞI

Demir bakımından zengin gıdalardan biri de yerfıstığı. Hergün bir avuç kadar yenmesin kesinlikle size iyi gelecektir.

9.BALIK

Kansızlığa iyi gelen yiyecekler arasında deniz mahsüllerini saymadan edemeyeceğim. Uzmanların bu konuda özellikle önerileri var. Haftada en az 2 defa balık yemeniz sizin yararınıza.

10.YEŞİL YAPRAKLILAR

Yeşil yapraklı sebzeler demir bakımından oldukça zengin. Yeşil biber, marul, nane, brokoli gibi yeşil olan herşeyi bol bol tüketin. Özellikle çiğ tüketmeniz çok önemli.

Kansızlığa iyi gelen yiyecekler bunlar :) benim kansızlıkla mücadelem bunlar diyelim :) Yalnız şunu söylemeden geçemeyeğim bunlar yalnızca takviye ciddi demir eksikliği problemlerinde mutlaka demir ilacı alınmalı. İhmal etmeyin hanımlar bu konu önemli ;)

Kansızlığa İyi Gelen Besinler ...

Galeriler

Pancar kansızlığa karşı yardımcınız ...

Galeriler

2 dakikada gelen güzellik ...

Galeriler

50'li yıllardan gelen şıklık ...

Galeriler

Akşamdan kalmalığa iyi gelen yeniyıl detoksu ...

Galeriler

Apple Watch ile Beraber Gelen Tüm Uygulamalar ...

Galeriler

Arı sokmasına iyi gelen öneriler ...

Galeriler

Ek besinlere erken başlamayın ...

Galeriler

Enerjinizi azaltan besinlere dikkat ...

Galeriler

Arda'dan Örnek Davranış ...

Galeriler

Bu ünlü gelinleri örnek almayın! ...

Galeriler

Çocuklarıyla bir örnek giyinen ünlü anneler ...

Galeriler

Dilara Koçak'tan hamilelik döneminde kilo kontrolü ve örnek diyet listesi ...

Galeriler

Dostlukları ile örnek oldular! ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 2 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook