KİVİNİN FAYDALARINA 10 ÖRNEK

2 gün önce
KİVİNİN FAYDALARINA 10 ÖRNEK ...

Kivinin faydaları saymakla bitmez. Hayatımıza sonradan bu tropikal meyvenin tadı ne kadar güzelse faydaları da o kadar çok. Hem sağlıklı hem lezzetli yiyeceklerden :) Gelelim kivinin bilinmeyen faydalarına..

1.C VİTAMİNİ DEPOSU

Kivinin turunçgillerden 5 kat daha fazla C vitaminini içinde barındırdığını biliyor muydunuz? Bir kivi günlük C vitamini ihtiyacının tamamını karşılamaya yeter.

2.KANSER ÖNLEYİCİ

Kivinin içinde bulunan antimutajenik maddeler kanser önleyici özellikler taşır. Çağımızın bu belalı hastalığına karşı kivi tüketmeyi ihmal etmemeliyiz.

3.SİNDİRİM

Kadınları en çok ilgilendiren hususlardan bir tanesi sindirim problemleri. İçeriğinde bulundurduğu yoğun lif sayesinde kivi sindirim sistemini hızlandıran besinlerin başında yer alır.

4.KALP DOSTU

Kivinin kan sulandırıcı etkisi sayesinde damar ve kalp sağlığı için oldukça önem taşımakta. Ayrıca içerisinde bulundurduğu yüksek potasyum sayesinde kan basıncının ve kalp fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur.

5.ANTİOKSİDAN

İçerdiği C vitamini bağışıklığın güçlenmesini ve korunmasını sağlar. En iyi antioksidanlar arasında yer alan kivi bu özelliği sayesinde vücudu yaşlanmadan ve toksinlerden korur.

6.KOLESTEROL

Yapılan araştırmalara göre günlük 2 kivi tüketimi iyi kolestrol seviyesini arttırmış, kötü kolesterol seviyesini de azaltmıştır.

7.CİLT DOSTU

İçerisindeki yoğun C vitamini sayesinde cildi yaşlanmaya karşı korur ve kolejen oluşumunu destekler. Daha genç kalmak için bol bol kivi tüketiyoruz :)

8.KANSIZLIK

Demir eksikliğine bağlı kansızlıkta en önemli etkenlerden biri de yeterli C vitamini alımıdır. C vitamini vücuda alınan demirin daha iyi emilmesini sağlar. Kivi de C vitamini bakımından zengin gıdalar arasında yer aldığı için kansızlık problemi çekenlerin tüketmesi oldukça önemlidir.

9.YÜZ MASKESİ

Kiviyi yalnız yemekle kalmıyoruz hemen her meyve ve sebzede olduğu gibi kabuklarından maske yapıyoruz. YAlnız bunu yaparken kivinin olgunlaşmış olmasına dikkat edin.

10.SOLUNUM

Kivi nefes açıcı özelliği sayesinde astım,öksürük gibi solunum yolları sorunlarıyla başa çıkmada da ilk sırada gelen besinlerden.

Gördüğümüz gibi kivi her derde deva :) 

Depresyon Ve Stresi Yenemiyormusunuz? İşte Kivinin Mucizesi! ...

Galeriler

Kivinin 10 harika faydası ...

Galeriler

Nanenin harika faydalarına şaşıracaksınız ...

Galeriler

Siyah Çayın Faydalarına İnanamayacaksınız ...

Galeriler

Türkiye Teknolojinin Faydalarına Amerika'dan Daha Çok İnanıyor ...

Galeriler

Arda'dan Örnek Davranış ...

Galeriler

Bu ünlü gelinleri örnek almayın! ...

Galeriler

Çocuklarıyla bir örnek giyinen ünlü anneler ...

Galeriler

Dilara Koçak'tan hamilelik döneminde kilo kontrolü ve örnek diyet listesi ...

Galeriler

Dostlukları ile örnek oldular! ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 2 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook