NARIN FAYDALARINA 8 ÖRNEK

2 gün önce
NARIN FAYDALARINA 8 ÖRNEK ...

Bu aralar canım sürekli nar istediği için narın faydalarını araştırdım. Bin bir çeşit faydasının yanında en çok dikkatimi çeken cilt için resmen bir mucize olması. 2 gündür kaşık kaşır nar yiyorum desem ;)

Narın 8 Faydası..

1.VİTAMİN DEPOSU

C vitamini bakımından oldukça zengin bir besin olan nar aynı zamanda içeriğinde B1 ve B2 vitaminlerini de yoğun miktarda bulundurur. 

2.ENERJİ VERİR

Vücudun halsizliğini gidererek içeriğinden vitamin ve mineraller sayesinde daha dinç ve sağlıklı olmamızı sağlar, enerji verir. Özellikle enerjimizin düştüğü soğuk havalarda çok ihtiyacımız var.

3.MİNERAL ZENGİNİ

Potasyum ve demir minerallarinin yanı sıra kalsiyum ve fosfor yönünden de oldukça zengindir. Benim gibi demir eksikliği problemi olanlar için birebir. Bu arada ben onu gıdalar sayesinde dengeledim darısı size ;)

4.BAĞIŞIKLIĞI SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Özellikle havaların soğuduğu şu günlerde hastalıklara karşı korunmak için bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz şart. Hemen hemen her gün nar yemenizi şu günlerde şiddetle tavsiye ediyoru.

5.ANTİOKSİDAN

Çok güçlü bir antioksidan olarak değerlendirilen narın kanser hücrelerinin gelişmesini engelleyerek meme, prostat, cilt ve kolon kanserine karşı vücudu koruduğu bilinmektedir.

6.PÜRÜZSÜZ BİR CİLT

Pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak için kesinlikle narın içindeki vitaminlerden yararlanmalısınız diye düşünüyorum. Ünlü cilt doktoru Dr. Murad'ın son ürünlerinin içeriğindeki nar ekstreleri düşünülürse ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz.

7.KALP DOSTU

Kandaki kolesterol ve tansiyonu düşürerek kalp sağlığına büyük katkı sağlar. Aynı zamanda damar sertliğini önler ve damarlarını açar. Kalp ve damar hastalıkları için birebirdir.

8.DETOKS ETKİSİ

İdrar söktürücü özelliği sayesinde vücudu toksinlerden arındırır. Böbrek iltihaplarının giderilmesinde çok etkilidir. BAğırsak parazitlerini engeller.

Kırmızı Narın Mucizevi Faydaları ...

Galeriler

Narın Her Tanesinde Şifa Yatıyor ...

Galeriler

Narın yararları nelerdir? ...

Galeriler

Nanenin harika faydalarına şaşıracaksınız ...

Galeriler

Siyah Çayın Faydalarına İnanamayacaksınız ...

Galeriler

Türkiye Teknolojinin Faydalarına Amerika'dan Daha Çok İnanıyor ...

Galeriler

Arda'dan Örnek Davranış ...

Galeriler

Bu ünlü gelinleri örnek almayın! ...

Galeriler

Çocuklarıyla bir örnek giyinen ünlü anneler ...

Galeriler

Dilara Koçak'tan hamilelik döneminde kilo kontrolü ve örnek diyet listesi ...

Galeriler

Dostlukları ile örnek oldular! ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 2 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook