YEŞİL ÇAYIN 7 MUCİZESİ

2 gün önce
YEŞİL ÇAYIN 7 MUCİZESİ ...

Birçok kişi tadına hala alışamasa da yeşil çayın etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Buyrun size daha fazla yeşil çay tüketmek için 7 mucizevi fayda…

1)ANTİOKSİDAN DEPOSU

Yeşil çayın en büyük faydalarından biri içeriğindeki antioksidanlar sayesinde, vücudumuzda bulunan ve kanser, kalp krizi gibi rahatsızlıklara neden olan serbest radikallerle savaşmasıdır. Bunun yanında kötü (LDL) kolestrolü düşürdüğü ve iyi (HDL) kolestrol düzeylerini de arttırdığı gözlenmiştir. Ben yeşil çayın hastalıklarla savaşan bir süper kahraman olduğunu düşünüyorum.

2)KİLO KAYBINA YARDIMCI

Yeşil çay içmek metabolizmayı hızlandırdığı için vücudun daha fazla yağ yakmasına yardımcı olur. Yeşil çay yağ oksidasyonuna yardımcı olur ve günde aşağı yukarı 80 kalori yakmanızı sağlar. İncecik olmak istiyorsanız yeşil çayı hayatınızdan eksik etmeyin.

3)UZUN ÖMÜR

1994 yılında Japonya’da 40.000 kişi üstünde yapılan bir çalışmaya göre günde 5 bardak yeşil çay içen kişilerin diğerlerine nazaran daha uzun yaşadığı saptanmıştır. Sağlıklı ve uzun yaşamak için yeşil çay diyoruz hanımlar J

4)SİVİLCE VE EGZAMA TEDAVİSİ

Yeşil çay içeren makyaj ürünleri ve kozmetikleri siz de raflarda görebilirsiniz. Araştırmalar yeşil çayın sivilceyi önlediğini ve egzama semptomlarını azalttığını göstermektedir. En iyi sonuç için günde en az 3 bardak yeşil çay tüketin. Günde 8 bardak su 3 bardak yeşil çay taş olacağız kızlar taş :)

5)DİŞ SAĞLIĞI

Yeşil sağlığın bir diğer faydasıda diş sağlığını desteklemesidir. Nefesini taze tutar ve dişlerinizi birçok toksine karşı korur.

6)ANTİ-AGİNG

Biz kadınlar için yeşil çayın en önemli faydalarından biri herhalde yaşlanma belirtileriyle savaşmasıdır. Yeşil çay içerdiği antioksidanlar, C ve E vitamini sayesinde birçok cilt problemine faydalı olduğu gibi kırışıklıklarla da mücadele eder.

7)HAFIZA

Eğer hafızanızı taze tutmak istiyorsanız mutlaka yeşil çay tüketin derim. Yeşil çayın içinde bulunan EGCG isimli antioksidan beynin korunmasına yardımcı olur.

Ben yeşil çaya bayılanlardanım. Siz de tadına alışmak istiyorsanız naneli, limonlu, tarçınlı gibi birçok çeşidini deneyebilirsiniz. 

2015 Muhteşem Yeşil Kombinleri ...

Galeriler

AK Partiden Avşar Kızına Yeşil Işık ...

Galeriler

Altın Küre`de yeşil egemenliği ...

Galeriler

Aysun Yeniden Yeşil Sahalarda ...

Galeriler

Bali’de yeşil okul ( 52 resim) ...

Galeriler

Beyaz çayın faydaları ...

Galeriler

Çayın bilinmeyen 8 yararı ...

Galeriler

Çayın Müthiş Faydaları ...

Galeriler

Siyah Çayın Faydalarına İnanamayacaksınız ...

Galeriler

Yeşil çayın gizli faydaları ...

Galeriler

Baldaki Şifa Mucizesi ...

Galeriler

Çay ağacı mucizesi ...

Galeriler

Elma sirkesinin 14 şaşırtıcı mucizesi ...

Galeriler

Gelinlere Asgold Coronet Mucizesi ...

Galeriler

İllüzyon Mucizesi ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 2 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook