YUMURTANIN 9 FAYDASI

2 gün önce
YUMURTANIN 9 FAYDASI ...

Doktorların genellikle günde bir tane yenmesi gerekiyor dediği yumurtanın faydalarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Anne sütünden sonra insan ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayan yumurtanın 8 faydası..

Yumurtanın Faydaları..

1.PROTEİN DEPOSU

İnsan vücudunda sentezlenemeyen ve dışarıdan alınması gereken elzem amino asitleri içinde bulundurduğundan ötürü yumurta en kaliteli protein deposu olarak nitelendirilir. İnsanların hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için günlük belli miktarlarda protein almaları gerekir. Yumurta günlük protein ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamaktadır.

2.BÜYÜME-GELİŞME

Özellikle çocukların büyüme gelişme döneminde yumurta tüketmeleri çok önemlidir. İçeriğindeki protein ve vitaminler sayesinde vücut ve zeka gelişimine önemli ölçüde katkıda bulunur.

3.VİTAMİN DEPOSU

A,B,D ve E vitamini başlı olmak üzere içerisinde birçok vitamin bulunduran yumurta bu vitaminler sayesinde vücut bütünlüğüne katkıda bulunur. Özellikle yumurtanın sarısında bol miktarda bulunan A vitamini göz ve kemik sağlığında önemli rol oynar.

4.ENERJİ

Günlük tüketilen yumurta vücudun enerji ihtiyacını karşılar. İçinde bulundurduğu B vitamini bazı besinlerin vücutta kolayca enerjiye çevrilmesine yardımcı olur. 

5.CİLT GÜZELLİĞİ

Yumurtanın içinde bulundurduğu E vitamini sayesinde cilt yaşlanmaya karşı korunur ve daha sağlıklı daha parlak bir cilde kavuşulmasına yardımcı olur. Güzellik için şart bayanlar ;)

6.KANSIZLIK KARŞITI

Kansızlığın en büyük sebeplerinden olan demir eksikliğiyle mücadelede yumurta en büyük destekçilerinizdendir. İçersinde bulundurduğu demir ve çinko mineralleri sayesinde kansızlıkla savaşır ve daha sağlıklı olmanızı sağlar. Kansızlıkla mücadele etmek için yumurta yemeniz öneriliyor.

7.SAÇ BAKIMI

Gerek tüketerek olsun gerekse zeytinyağıyla beraber yumurtanın sarısını saçınıza sürerek olsun bu harika besinle saç bakımı yapmanız mümkün. İçeriğindeki çinko minerali saç sağlığında oldukça etkili rol oynar.

8.VÜCUT SIKILAŞTIRMA

Sanırım yumurtanın en iyi faydalarından biri de kuşkusuz vücut sıkılaştırmada bizlere yardımcı olmasıdır. Hergün bir yumurta tüketmeniz vücut sıkılığınız için oldukça önemlidir. 

9.ZEKA GELİŞLİMİ

Yumurtanın çocuklarııza en büyük katkılarından bir tanesi de zeka gelişimini desteklemesidir. İçindeki vitamin ve mineraller sayesinde zeka gelişiminde büyük oranda rol oynar. 

Yumurtanın ilginç faydaları ...

Galeriler

"Sıcak Su" İçmenin Sizi Şaşırtacak 12 Faydası ...

Galeriler

1 fincan kahvenin 11 faydası ...

Galeriler

30 Yaşında Hala Bekar Olmanın 30 Faydası ...

Galeriler

Avokadonun bilinmeyen 5 faydası ...

Galeriler

Ayrılığın 7 faydası ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 1 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook